سامانه بارشی

ورود سامانه بارشی جدید به کشور | تهران سپید پوش می شود

 ورود سامانه بارشی جدید به کشور | تهران سپید پوش می شود
کدخبر : 64666

با ورود سامانه بارشی جدیدی از روز سه شنبه، ابرناکی و بارش برف و باران در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران شروع می‌شود.

به گزارش رصد اقتصادی، سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد،  سه شنبه با ورود سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب کشور، ابرناکی و بارش برف و باران در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین البرز و تهران شروع می‌شود.با ورود سامانه بارشی از روز سه شنبه، ابرناکی و بارش برف و باران در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران شروع می‌شود.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز یکشنبه ۸ بهمن سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، شمال شرق و برخی مناطق دامنه‌های زاگرس در استان‌های لرستان، همدان، مرکزی، شمال خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، خراسان جنوبی و مناطق جنوبی کرمان و سیستان و بلوچستان و غرب هرمزگان فعال خواهد بود. مقدار بارندگی در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت خواهد داشت. این سامانه اواخر وقت امروز از شرق کشور خارج می‌شود.

فردا دوشنبه ابرناکی و بارش در سواحل شمالی همچنین در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. در سایر مناطق کشور آسمانی صاف همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. طی این روز در غرب گیلان و شرق اردبیل بارش شدت خواهد داشت.

برف بازهم طبق وعده هواشناسی آمد و از بامداد امروز شهرستان‌های استان کردستان را برای چندمین بار در طی دی و بهمن ماه جاری سفید پوش کرد.

سه شنبه با ورود سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب کشور، ابرناکی و بارش برف و باران در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین البرز و تهران شروع می‌شود. همچنین در نیمه غربی سواحل دریای خزر بارندگی تقویت می‌شود و در خراسان رضوی نیز بارش رخ می‌دهد. چهارشنبه و پنجشنبه این وضعیت در غرب و مرکز کشور و سواحل غربی دریای خزر ادامه خواهد داشت.

 امروز در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در تهران و سمنان و نوار شرقی کشور وزش باد شدید و در برخی مناطق همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان امروز و دریای خزر تا چهارشنبه مواج خواهد بود.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه