مدیرکل گردشگری مناطق آزاد خبر داد

بازدید ۴۰۰ هزار نفر از مناطق آزاد در اردوهای راهیان پیشرفت

بازدید ۴۰۰ هزار نفر از مناطق آزاد در اردوهای راهیان پیشرفت
کدخبر : 66597

مدیرکل گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بازدید ۴۰۰ هزار نفر با عنوان «راهیان پیشرفت» از مجموعه‌های مختلف مناطق آزاد در نیمه دوم سال خبر داد و این بازدیدها را در راستای تربیت راوی پیشرفت در کشور پراهمیت خواند.

به گزارش ایسنا، محمدفرزاد میرزایی قلعه درباره این سفرها توضیح داد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ که با شعار رشد تولید همراه بود، برنامه اردوهای پیشرفت با هدف امیدآفرینی در اهم برنامه‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قرار گرفت. بر این اساس، در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر در قالب اردوهای مختلف پیشرفت از مجموعه‌های تحت مدیریت ۶ منطقه آزاد تجاری صنعتی و ۲۴ منطقه ویژه اقتصادی بازدید کردند.

او افزود: میانگین سنی بازدیدکنندگان از  ۲۲ تا ۲۴ سال بود. همچنین بیشترین بازدیدها در حوزه کارخانه‌های نوآوری، صنایع تبدیلی و البته کارگاه‌های آموزشی ظرفیت‌های قانونی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت گرفته است.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی مناطق آزاد گفت: این اردوها با هدف امیدآفرینی و آشناسازی نوجوانان و جوانان کشور با دستاوردهای مهندسان و دانشمندان عزیز ایرانی لازم بوده و در تلاشیم در بودجه سال ۱۴۰۳ این بخش از برنامه‌های حوزه گردشگری و میراث فرهنگی مناطق آزاد را به کمک سایر دستگاه‌ها با رشد ۴۰ درصدی همراه کنیم. از اهمیت این موضوع همین بس که تأثیرات بازدید از دستاوردها، ماندگارتر و ظرفیت‌ها را برای مدیران و کارشناسان نسل بعد آشکارتر می‌کند.

میرزایی افزود: از مهمترین نیازمندی‌ها در این حوزه تربیت راوی پیشرفت در کشور است که در این زمینه لازم است تمام دستگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه‌ها اقدام اساسی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه