ایریتک

ایریتک تنها شرکت پیشرو در معدن زغال سنگ ایران

ایریتک تنها شرکت پیشرو در معدن زغال سنگ ایران
کدخبر : 68974

شرکت ایریتک همان شرکتی هست که طراحی معدن مکانیزه طبس را انجام داد ما در کنسرسیوم ایریتک ایراسکو اولین معدن نیمه مکانیزه ایران را طراحی کردیم که یکی از افتخارات کشور است که درحال تولید کردن بیشترین ذغال سنگ ایران است.

به گزارش پایگاه خبری رصداقتصادی؛ شرکت ایریتک به عنوان اولین شرکت پیمانکار در زمینه انجام پروژه های EPC ، در معدن، صنایع معدنی، نفت و گاز موفق شد تا با اجرای هرچه بهتر پروژه‌های صنعتی با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا ، رسالت اصلی خود که همانا آموزش و رشد مهندسی و همچنین رشد دانش سازندگان داخلی و پیمانکاران اجرایی در کشور بوده است.

ایرج فاضل بخشایشی عضو هیئت مدیره شرکت ایریتک در بیان کرد: شرکت ایریتک همان شرکتی هست که طراحی معدن مکانیزه طبس را انجام داد ما در کنسرسیوم ایریتک ایراسکو اولین معدن نیمه مکانیزه ایران را طراحی کردیم که یکی از افتخارات کشور است که درحال تولید کردن بیشترین ذغال سنگ ایران است. این پروژه برای اولین بار در ایران بود و شروع سختی داشت و در آن بازه زمانی همه کشورها با همین ظرفیت  درحال انجام این سطح پروژه ها بودند.

وی افزود: طبس خوشبختانه پروژه ای بود که با کمترین خسارت جانی و با کیفیت خوب انجام شد. یکی از چالش هایی که شرکت ایریتک با آن موجه شد عدم توجه و قدردنی از این دانش در کشور بوده است، تاجایی که پروژه های بعدی از آن مسیر پیش نرفت و به این خاطر در سمینارهای مختلف کمبود زغال سنگ همواره بیان می شود. دانش بکارگرفته در پروژه طبس با همکاری شرکت انگلیسی بود.

بخصوص در بخش برنامه ریزی و کنترل پروژه که خیلی ارزشمند واقع شد و اما متاسفانه به دلیل اینکه این پروژه تکرار نشد بخش بزرگی از همکاران طراح از کشور مهاجرت کردند و دردسترس نیستند. و همکاران در طبس این دانش را نگه داشتند و درحال بکارگیری از آن هستند و ما امیدوار بودیم که شرکت ایریتک یا دانش مکانیزه طبس بصورت یک دانش در یک شرکت پیمان کار در کشور برای همیشه جای بگیرد اما این فرصت از دست رفت و این چالش متاسفانه پیش آمد و دانش ارزشمندپروژه طبس است که ۷۰ درصد تولید ذغال سنگ کشور را تامین میکند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه