هلدینگ صنایع و معادن غدیر

هلدینگ صنایع و معادن غدیر رکورد زد

هلدینگ صنایع و معادن غدیر رکورد زد
کدخبر : 69344

هلدینگ صنایع و معادن غدیر در مدت چند سال گذشته توانسته است با توسعه دامنه سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های خود، ضمن بسترسازی برای تحقق جهش تولید، به ویژه در عرصه زنجیره فولاد ایران، تحولی شگرف را در زمینه شاخص‌های عملکردی و مالی به ثبت برساند.

هلدینگ صنایع و معادن غدیر در مدت چند سال گذشته توانسته است با توسعه دامنه سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های خود، ضمن بسترسازی برای تحقق جهش تولید، به ویژه در عرصه زنجیره فولاد ایران، تحولی شگرف را در زمینه شاخص‌های عملکردی و مالی به ثبت برساند. برای مثال سود خالص این شرکت که در سال 1399 به 4 هزار و  112 میلیارد ریال می‌رسید در سال 1402 به 75 هزار و 280 میلیارد ریال افزایش یافت که این مهم به معنای رشد حدودا 18 برابری سودآوری این هلدینگ است.

همچنین ارزش دارایی‌های این شرکت نیز که در سال 1399 به 276 هزار میلیارد ریال می‌رسید امروز از مرز 879 هزار میلیارد ریال عبور کرده است. گفتنی است، ارزش بازار این شرکت نیز تا پایان 22 خرداد ماه سال جاری نسبت به زمان عرضه سهام آن در بورس اوراق بهادار با رشد نزدیک به 85 درصدی به 529.8 هزار میلیارد ریال رسیده است.

برای درک بهتر عملکرد وکغدیر و دستاوردهای آن در چند سال اخیر، می‌توان مقایسه‌ای میان این شرکت با سایر هلدینگ‌های مشابه فعال در عرصه صنایع معدنی و فلزی شامل ومعادن، میدکو، وامید و تاصیکو داشت.

وکغدیر در حال حاضر با ارزش سرمایه 38 هزار و 365 میلیارد ریالی از کمترین میزان سرمایه در مقایسه با چهار هلدینگ یادشده برخوردار است، با این حال این شرکت با دستیابی به رشد 1701 درصدی سود خالص در بازه سال‌های  1399 تا 1402، رتبه نخست را از جنبه رشد سودآوری در میان این شرکت‌ها به خود اختصاص می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه