هواشناسی

هشدار جدید هواشناسی برای شب یلدا | وضعیت بارش ها در شب یلدا مشخص شد

کدخبر : 24392

هشدار هواشناسی در شب یلدا

به گزارش رصداقتصادی : پیش بینی هواشناسی از شدت بارش ها در استان های جنوبی کشور خبر می دهد . هواشناسی در چند روز گذشته نیز بارش ها را نیز پیش بینی کرده بود و در این خصوص به مردم هشدار داده بود . در ادامه جزئیات دقیق از میزان بارش ها و پیش بینی دقیق هواشناسی را می خوانید . 

 

ایزدی، کارشناس هواشناسی می‌گوید: «در ۲۴ ساعت آینده شاهد شدت بارش‌ها در استان‌های چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌های شرقی استان خوزستان هستیم.»

 

 به گفته کارشناس هواشناسی، بارش‌ برف و باران در برخی از نواحی کشور امروز هم ادامه دارد.

آنطور که ایزدی، کارشناس هواشناسی می‌گوید: «بارش‌ها در استان‌های کهگیلویه‌وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بخش‌های شمالی استان فارس، شمال استان بوشهر، بخش‌های جنوبی استان خراسان رضوی و نواحی شمالی استان خراسان رضوی ادامه دارد.»

 

پیش‌بینی هوا ۲۴ ساعت آینده

این کارشناس هواشناسی در گفت‌وگو با شبکه خبر می‌گوید: «در ۲۴ ساعت آینده شدت بارش‌ها را در استان های چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌های شرقی استان خوزستان شاهد هستیم.»

به گفته این کارشناس با توجه به شدت بارش در این مناطق آب‌گرفتگی در معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌و مسیرها پیش‌بینی می‌شود.

او می‌گوید: «فردا نیز بارش‌ها به صورت برف و باران ادامه دارد. روز سه‌شنبه سامانه بارشی از کشور خارج و در روز چهارشنبه سامانه دیگری از سمت شمال غرب کشور وارد می‌شود.»

سامانه بارشی روز چهارشنبه نواحی شمال غرب و غرب کشور را دربرمی‌گیرد و بارش برف و باران شروع می‌شود.

 

سدهای غرب کشور آماده مهار سیلاب‌های احتمالی

معاون بهره‌برداری شرکت منابع آب و نیروی ایران نیز گفت: «با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی برای هفته آخر آذر ماه و احتمال وقوع بارش‌های به نسبت مناسب در حوضه‌های آبریز کارون و دز، سدهای غرب کشور آمادگی لازم برای مهار سیلاب‌های احتمالی را دارند.»

 

هشدار درباره بارش برف و باران به کشاورزان و عشایر

مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی نیز گفت: «با توجه به بارندگی‌های پیش رو به کشاورزان جنوب شرق و جنوب توصیه می‌شود که در برداشت هندوانه شب یلدا عجله کنند.»

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه