کدخبر : 13739

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به طرح تأمین کالاهای اساسی گفت: مجلس طبق این طرح پیگیر ارائه سبد رایگان به ۲۰ میلیون نفر و سبد کالا با ۵۰ درصد تخفیف به ۴۰ میلیون نفر است.

 حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز (سه‌شنبه، ۸ مهر) مجلس و در جریان بررسی کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی اظهار داشت: هیچ کس شک ندارد که ما به عنوان نمایندگان مردم با پای برهنه باید کالاهای اساسی را در خانه‌ها به آنها برسانیم.

 

به گزارش رصداقتصادی : طوی افزود: ما طرحی را تهیه کردیم که ۲۰۰ نفر از نمایندگان با فوریت آن و ۲۰۰ نفر با اولویت آن موافقت کردند؛ در این طرح پیش‌بینی شده که ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع اختصاص دهیم که از این منابع به ۲۰ میلیون نفر در کشور که در تهیه غذای روزمره خود با مشکل مواجه‌اند، کالاهای اساسی را برسانیم و سبد کالا با ۵۰درصد قیمت را برای ۴۰ میلیون نفر دیگر تأمین کنیم.

 


 تفریحات لاکچری نرگس محمدی و اقای بازیگر در خارج از کشور + عکس های لورفته


 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: بر اساس تبصره ۱۴ طرح دولت به ۶۰ میلیون نفر کارت الکترونیک داده و هر ماه کمک‌های معیشتی را به حساب آنها واریز می‌کند، ما از میان این ۶۰ میلیون می‌خواهیم به ۲۰ میلیون نفر سبد کالای رایگان و به ۴۰ میلیون نفر با ۵۰ درصد تخفیف این سبد را اختصاص دهیم.

 

وی اظهار داشت: در قالب اجرای این طرح، مجلس بنا دارد برای ۵ میلیون بازنشسته طبق مواد ۱۲ و ۳۰ برنامه ششم توسعه شرایطی را مهیا کند که ۹۰ درصد حقوق مشاغل هم‌تراز خود را دریافت کنند. ۱۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت این بخش با کمبود منابع مواجه‌ایم البته در کنار آن ۱۰ هزار میلیارد تومان برای کمک به دولت در بخش عمرانی در نظر گرفتیم که از این بخش هزاران پروژه معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تکمیل می‌شود.

 


خبرداغ : جهت انصراف از فروش سهام عدالت اینجا کلیک کنید


 

حاجی بابایی اظهار کرد: دولت چگونه طبق تبصره ۲ بند (و) این طرح می‌تواند ۵۰ هزار میلیارد تومان پول را بر اساس مصوبه مجلس توزیع کند اما مجلس نمی‌تواند برای ۱۵ هزار میلیارد تومان تصمیم بگیرد، بر اساس تبصره (۱۴) ۲۵۰ هزار میلیارد درآمد و ۲۵۰ هزار میلیارد هزینه وجود دارد اما بر اساس تبصره ۱۴ ، ۲۰ هزار میلیارد به شرکت نفت داده می‌شود که مجلس می‌خواهد از این میزان تنها ۵ هزار میلیارد را برداشت و برای تأمین کالاهای اساسی رایگان در اختیار مردم قرار دهد. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: ما در ارتباط با تأمین منابع اجرای این طرح اطمینان ۱۰۰ درصدی داریم البته دولت و کمیسیون می‌توانند فرصت یک هفته‌ای بدهند.

 

 

منبع : بانک اول 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  ‍‍‍
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   روی خط رسانه
   بانک و بیمه
   اقتصاد کلان و بودجه
   صنعت و انرژی
   بورس و بازار سهام
   طلا و ارز
   بازار مسکن و راه
   بازار خودرو
   اجتماعی