قیمت طلا و سکه

پیش بینی قیمت طلا و سکه برای فردا 7 مهرماه | قیمت طلا افزایش می یابد؟

کدخبر : 21844

فردا (چهارشنبه 7 مهرماه) قیمت طلا و سکه در بازار تهران به کدام سمت و سو خواهد رفت؟

به گزارش رصد اقتصادی: قیمت طلا و سکه امروز (سه شنبه) در بازار تهران روندی صعودی داشت. امکان دارد قیمت طلا و سکه در بازار فردا (چهارشنبه 7 مهرماه) روندی صعودی داشته باشد. قیمت طلا و سکه در بازار فردا تهران به کدام سمت و سو خواهد رفت؟
قیمت اونس جهانی در بازار امروز با روند کاهشی همراه بود اما قیمت طلا و سکه به دلیل روند صعودی قیمت دلار با افزایش نسبی قیمت روبه‌رو شد. اگر قیمت دلار روند صعودی را حفظ کند و اونس جهانی ریزش ریادی نداشته باشد احتمال ادامه‌دار بودن روند صعودی قیمت‌ها وجود دارد.
قیمت جهانی طلا در معاملات امروز (سه‌شنبه 6 مهرماه) تحت تأثیر تقویت ارزش دلار در انتظار داده‌های بیشتر از بانک مرکزی آمریکا کاهش یافت.
در حالی که سرمایه‌ گذاران منتظر سرنخ‌های بیشتری از تصمیم فدرال‌رزرو و تغییرات سیاست‌ گذاری پولی آمریکا هستند، ارزش دلار تقویت شد و باعث شد قیمت خرید طلا برای دارندگان ارزهای غیر دلاری افزایش یابد و به این ترتیب تقاضای خرید آن افت کند. با پایین آمدن تقاضای خرید قیمت جهانی طلا افت کرد.
عامل دیگری که باعث شد قیمت طلا افت کند این بود که دیشب سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا رشد کرد و به بالاترین سطح در ۳ ماه اخیر رسید.
در بازار امروز قیمت دلار در کانال ۲۷ هزار تومان تقویت شد و به نرخ ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. همین موضوع موجب افزایش قیمت طلا و سکه شد. قیمت سکه به کانال ۱۲ میلیون تومان نزدیک شد و فعالان بازار عقیده دارند اگر قیمت دلار در کانال ۲۷ هزارو ۸۰۰ تومان تثبیت شود و از طرفی اونس جهانی افت نکند نرخ سکه به کانال ۱۲ میلیون تومان خواهد رسید.
از نگاه برخی فعالان بازار، نرفتن قیمت سکه به سوی حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، در شرایطی که قیمت طلا دچار نزول ۳۰ دلاری شده بود، نشان دهنده آن است که کف بازار سکه محکم‌تر شده است.

اونس طلا در این هفته صعودی می شود؟

جدیدترین نتیجه نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خُرد نشان داد تحلیلگران به افزایش قیمت طلا بدبین هستند زیرا احتمال تحکیم سیاست پولی آمریکا، دلار را تقویت می کند و بازده اوراق قرضه را بالاتر می برد. همزمان خوش بینی در میان سرمایه گذاران به پایینترین حد در هفت ماه اخیر نزول کرده است.
بعضی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که طلا همچنان با علاقه خرید ضعیفی روبرو خواهد بود زیرا توجهات به ارزشهای بالا در بازارهای سهام معطوف مانده است.
در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آنها چهار نفر معادل ۲۲ درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرد. همزمان ۱۱ نفر معادل ۶۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و سه نفر معادل ۱۷ درصد نظر خنثی داشتند.
در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد، ۸۵۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۳۸۲ نفر معادل ۴۵ درصد به افزایش قیمت طلا و ۳۰۹ نفر معادل ۳۶ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۵۹ نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.
بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با یک دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۷۵۱ دلار و ۷۰ سنت بسته شد و برای کل هفته تنها ۳۰ سنت افزایش نشان داد.
بدبینی شدید در بازار طلا پس از نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا و اعلام احتمال انتشار برنامه های تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه پس از نشست نوامبر ایجاد شد. پیش بینی های به روز شده بانک مرکزی آمریکا هم نشان داد که کمیته بازار آزاد فدرال احتمال افزایش نرخهای بهره در دسامبر سال ۲۰۲۲ و افزایش یک درصدی نرخها در سال ۲۰۲۳ را پیش بینی می کند.
هر چند فضای بازار طلا منفی است اما همچنان برخی خوش بینی خود را حفظ کرده اند. آدریان دی، رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی تلاش بانک مرکزی آمریکا برای تغییر سیاست پولی خود را یک هیاهوی تو خالی توصیف کرد.
او گفت: به محض این که بانک مرکزی آمریکا تعدیل برنامه خرید خود را آغاز کند بازار پی می برد که این تنها یک قدم کوچک است.

منبع: تجارت نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: