سمند

قیمت سمند در بازار امروز 13 مهرماه | قیمت انواع سمند

کدخبر : 21962

امروز (سه شنبه 13 مهرماه) قیمت انواع خودرو سمند در بازار آزاد تهران، اعلام شد.

به گزارش رصد اقتصادی: سمند که بعنوان خودرو ملی از آن تعبیر می شود طرفداران بسیاری در بازار خودرو ایران دارد. سمند در انواع مختلف تولید می شود و علاوه بر بازار ایران به برخی از کشورهای منطقه هم صادر می شود. سمند از بدنه و کیفیت مناسبی برخوردار است ولی قیمت این خودرو بیشتر از کیفیت و امکانات آن است. سمند در بین قشر میانسال جامعه طرفداران بالایی دارد و استحکام سمند یکی از ویژگی های این خودرو است.
در جدول زیر قیمت انواع خودرو سمند را می توانید مشاهده کنید:

قیمت سمند

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار روز گذشته 12 مهرماه

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار»، «سمند LX با موتورEF۷ » و «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد. افزایش قیمت در بازار پرتیراژهای ایران خودرو نشان از آن دارد که امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» با افزایش ۶ میلیون تومانی در بازار ۲۴۸ میلیون تومان معامله شد.
از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمند LX با موتورEF۷» با افزایش ۵ میلیونی در بازار با قیمت ۲۶۵ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد. قیمت «پژو ۲۰۶ صندوقدار» نیز با افزایش ۵ میلیون تومانی در بازار به ۲۸۸ میلیون تومان رسید. «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» نیز رشد ۴ میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به ۲۹۱ میلیون تومان رسید. از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است «رانا پلاس» امروز در بازار با رشد ۲ میلیونی قیمت ۲۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.
اما در میان سایر پرتیراژهای ایران خودرو در میان خانواده سمند امروز «سمند سورن پلاس» رشد یک میلیونی قیمت داشت و در بازار ۳۰۸ میلیون تومان قیمت گذاری شد.
اما «دنا معمولی» امروز در بازار یک میلیون گران شد و با قیمت ۳۲۵ میلیون تومان در بازار عرضه شد. «دنا پلاس توربو اتوماتیک» نیز براساس ازیابی های صورت گرفته امروز تغییر قیمتی نداشت و در در بازار ۴۶۵ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

چراغ سبز مجلس به آزادسازی واردات خودرو

بازار خودرو در شرایطی ناآرام است که واردات خودرو از سال ۹۷ ممنوع شده و در عین حال، تولید خودروسازان نیز طی سال‌های اخیر پاسخگوی نیاز بازار نبوده است. در چنین وضعیتی شاهد نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو با کوچکترین نوسان نرخ ارز هستیم.
به منظور ساماندهی به این بازار، نمایندگان مجلس طرح آزادسازی واردات خودرو را در دستور کار خود قرار داده‌اند که این طرح به تصویب اولیه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس رسیده و حالا در فاز نهایی تصویب قرار گرفته است.
پس از ایراد شورای نگهبان به ماده ۴ طرح ساماندهی خودرو، مبنی بر واردات محصولات هیبریدی با تعرفه صفر و مغایر خواندن آن با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، کمیسیون صنایع این ماده از طرح را با اصلاحاتی در چارچوب آزادسازی مشروط واردات تایید کرد.
بر این اساس هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند نسبت به واردات خودرو در قالب یکی از دو روش «در ازای صادرات کالا» یا «واردات بدون انتقال ارز» اقدام کند. این دو روش برای ورود خودروهای خارجی با هدف «استقلال واردات خودرو از تعهد ارزی سیاستگذار» طراحی شده است. در مصوبه اولیه ورود خودروهای کارکرده حداکثر سه‌ سال ساخت نیز مجاز اعلام شده است.

اما راهکارهای واردات خودرو در طرح نمایندگان چیست؟

در ماده ۴ طرح اولیه ساماندهی خودرو، تعرفه صفر برای ورود خودروهای هیبریدی پیش‌بینی شده بود که شورای نگهبان این ماده را مغایر بندهای ۸ و ۹ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و در نتیجه مغایر بند ۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسی دانست و طرح را برای دومین بار به مجلس عودت داد.
اعضای کمیسیون صنایع مجلس نیز در اصلاحیه ماده ۴ با قید شروطی بر آزادسازی واردات خودرو تاکید کردند. در اصلاحیه کمیسیون صنایع آمده است: هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات یا سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه یا از طریق واردات بدون انتقال ارز نسبت به واردات خودروی تمام برقی یا دو نیرویی‌(هیبریدی) یا واردات خودروی بنزینی یا گاز‌سوز با برچسب انرژی B و بالاتر یا دارای شاخص ایمنی ۳ ستاره یا بالاتر بر اساس گواهی‌های استاندارد معتبر، معادل ارزش صادراتی اقدام کند.

ارز از داخل کشور تامین نمی‌شود

حجت‌الله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن در این مورد گفت: ارز موردنیاز برای واردات خودرو از داخل کشور تامین نمی‌شود، بلکه افراد و خودروسازانی می‌توانند واردات خودرو انجام دهند که خودرویی صادر کرده باشند و از محل صادرات خودرو و معادل آن، می‌توانند خودرو وارد کشور کنند.
به گفته وی قطعه‌سازان نیز اگر قطعه صادر کنند، می‌توانند معادل آن، خودرو بیاورند. همچنین افراد حقیقی غیردولتی که نفت خریداری و آن را صادر کنند نیز می‌توانند از محل ارز آن، خودرو به کشور وارد کنند.
فیروزی ادامه داد: همچنین اشخاصی که ارز در بیرون از کشور داشته و تعهدی نسبت به بازپرداخت آن به دولت ندارند، می‌توانند از محل آن خودرو به کشور وارد کنند.
خودروسازان و قطعه‌سازان اردیبهشت امسال در نامه ای به رئیس کمیسیون صنایع مجلس در کنار درخواست برای آزادسازی واردات خودرو از رضایتشان برای واردات خودرو خبر دادند. در بند ۲ این نامه، خودروسازان و قطعه‌سازان اعلام کردند که هیچ مخالفتی با آزادسازی واردات خودرو ندارند و آن را باعث ایجاد فضای رقابتی سالم می‌دانند.

منبع: اقتصاد آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: