کدخبر : 4453

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد که با اجرای طرح همسان‌سازی به صورت میانگین حدود ۲۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود.

به گزارش رصداقتصادی به نقل از خانه ملت: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد که با اجرای طرح همسان‌سازی به صورت میانگین حدود ۲۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود.

 

خبرداغ : حمایت جنجالی پانته آ بهرام از امیر تتلو در حاشیه جشنواره فجر + فیلم

 

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه گفت: برای اصلاح حقوق‌ها با مشکل جدی رو‌به‌رو هستیم، زیرا هر کسی در هر طبقه‌ای تلاش دارد تا از حقوق و دستمزد خود دفاع کند.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: معمولا در مراکز تصمیم‌گیری درباره حقوق و دستمزد، اشخاصی با حقوق‌های پایین حضور ندارند، بنابراین باید با اعمال فشار برای انجام این کار حرکت کرد.

 

او با بیان اینکه برای افزایش حقوق‌های پایین باید محترمانه به حقوق‌های بالا دست نزنیم، اظهار داشت: طرح‌های مختلفی از سال گذشته برای اصلاح حقوق‌ها به استثنای اعضای هیات‌های علمی و قضات که جایگاه ویژه کاری و علمی دارند، مطرح و اعلام شد که حقوق‌های پایین باید افزایش یابد، اما در مقابل حقوق‌های بالا با درصد کمتری افزایش پیدا کند.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه به رغم اینکه تلاش کرده کار خوبی را انجام دهد، اما این مصوبه عادلانه، کافی و کامل نیست زیرا افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها، بیشترین تاثیر و افزایش را بر حقوق‌های بالا خواهد داشت و براین اساس نمایندگان مانند سال گذشته پیشنهاداتی را برای اصلاح این مصوبه در زمان بررسی بودجه در صحن مطرح خواهند کرد.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تاکید براینکه سال گذشته با وجود ۶ ماه پیگیری در مجلس اما در نهایت دولت قانون اصلاح حقوق و دستمزد را به درستی اجرا نکرد، بیان داشت: قانون اصلاح حقوق‌ها حدود ۷۰ درصد اجرا شد و پایه حقوق‌ها به دو میلیون تومان رسید.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: دولت باید براساس قانون ۴۰۰ هزار تومان به اضافه ۱۰درصد در کنار بحث همسان‌سازی یعنی در مجموع حدود ۸۰۰ هزار تومان حقوق‌های پایین را افزایش می‌داد، اما متاسفانه این ارقام به شکلی در کنار هم قرار گرفت که در نهایت تنها ۵۰۰ هزار تومان اضافه شد.

 

او ضمن تاکید براینکه رقم مشخصی را باید برای افزایش حقوق‌های پایین تعریف و درصدی را هم مانند سال قبل در کنار آن قرار داد، گفت: اینگونه حقوق‌های پایین با عدالت بیشتری افزایش پیدا می‌کند.

 

حاجی بابایی در ادامه با اشاره به تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ گفت: سال گذشته حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی تخصیص داده شد اما این مبلغ به شکلی توسط دولت محاسبه شد که تغییر چندانی ایجاد نکرد.

 

او تاکید کرد: اکنون هم اگر بخواهیم ۶ هزار میلیارد تومان را میان بازنشستگان تقسیم کنیم، حدود ۲۰۰ هزار تومان به صورت میانگین به آنها اختصاص پیدا خواهد کرد.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  • ناشناس
   0

   خسته نشین ازین همه مسئولیت

  • ناشناس
   0

   اصولا ،اضافه حقوق و در امد ،برنامه استعمار نو برای کشورهای کشورهای مخالف استعمار است

  • مهدی
   0

   چیز جالبی در مطالب بالا دیده نشد ومن تعجبم چرا این همه تبلیغات واسه افزایشیه مبلغ حد اقلی

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه