کدخبر : 11629

اگرچه مجلس به دنبال ساماندهی جاماندگان سهام عدالت است اما هنوز در طرح جدید هم اسمی از کارگران برده نشده این در حالیست که فعالان کارگری معتقدند، این قشر حتما باید در اولویت حمایت باشند.

سهام عدالت سوالات زیادی برای مردم ایجاد کرده است . اقشار مختلف این پرسش برایشان به وجود امده است که ایا شامل سهام عدالت می شوند یا نه . دریافت سهام عدالت برای کارگران نیز از این قاعده مستثنی نبوده است . جزئیات دریافت سهام عدالت کارگران را در ادامه می خوانید : 

 


بیشتر بخوانید : جهت دریافت کارت اعتباری سهام عدالت اینجا کلیک کنید


 

 در این رابطه فتح الله بیات رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در گفت و گویی اظهار داشت:  سهام عدالت  که اواسط دهه هشتاد توزیع شد تنها بخش کوچکی از جامعه کارگری را دربرگرفت، این در حالی بود که بخشی از کارمندان دولتی و اداری مشمول سهام عدالت شدند.

 

 

جهت دریافت پول فروش سهام عدالت خود اینجا کلیک کنید ... 

 

 

از همان زمان فعالان کارگری خواستار شمولیت کارگران کارخانجات و … در طرح سهام عدالت شدند اما به این موضوع توجهی نشد تا اینکه مسئولان اعلام کردند پرونده سهام عدالت بسته شده است.

 


بیشتر بخوانید  : قیمت خودرو امروز شنبه 4 مرداد + جدول


 

 

وی افزود: در این بین با توجه به فعال شدن بازار بورس و مطرح شدن مجدد سهام عدالت، کارگران، انجمن‌ها، کانون‌ها و نهادهای مرتبط کارگری پیگیر این موضوع هستند که چرا سهام عدالت به کارگران تعلق نگرفته است. ما این موضوع را از مجلس و دولت و … پیگیر شدیم تا اینکه قرار شد در مجلس به ساماندهی سهام عدالت بپردازند.

 

خبرداغ : قیمت سهام امروز شرکت ها در بازار بورس تهران را لحظه به لحظه در اینجا کلیک کنید

 

بیات با اشاره به ضرورت مشمولیت کارگران در سهام عدالت جدید، گفت: کارگران جزو نیروهای مولد هستند و سرمایه‌های اصلی تولید و اقتصاد محسوب می‌شوند؛ بنابراین از کارگران محق تر برای دریافت سهام عدالت چه گروهی است؟ باید شمولیت کارگران در طرح  سهام عدالت  جزو برنامه‌های اصلی مجلس باشد.

 

منبع : اقتصاد انلاین 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه