کدخبر : 13990

سهام عدالت هفت میلیون تومان از ارزش خود را از دست داده و برخی از کارگزاری‌ها اقدام به فروش آن کرده‌اند اما واریزی‌ها همچنان به صورت خرد انجام می‌شود و ارقامی که برای دارندگان این سهام واریز شده حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان است.

 حدود دو ماه بود که درخواست‌های فروش سهام عدالت از سوی کارگزاری‌ها فروخته نمی‌شد و مدیران بسیاری از کارگزاری‌ها در پاسخ به حجم بالای اعتراض مشتریان خود اینطور استدلال می کنند که در شرایط فروش بلوکی، خریداران حقوقی تمایلی به خرید سهام عدالت ندارند و بیشتر نقدینگی این گروه از بازیگران بورسی در جریان حمایت از سهام خودشان است.

 


خبرداغ : تجاوز فجیع رونالدو به زن جوان لورفت + عکس


 

 

اما از ابتدای هفته برخی از سهامداران از واریز بخشی از پول سهام عدالت خود خبر داد‌ه‌اند، به نظر می‌رسد فروش و واریز پول سهام عدالت طی چند روز اخیر آغاز شده آن هم در حالی که ارزش این سهام کاهش شدیدی داشته است.

 

اما نکته قابل توجه این است که رقم واریزی‌ها، خرد است و به ۱۰۰ هزار تومان هم نمی‌رسد. تاخیر دو ماهه در فروش سهام عدالت از یک سو و واریزی‌های ۱۰ و ۲۰ هزار تومانی از سوی دیگر باعث انتقاد و اعتراض مردم شده است.

 


خبرداغ : زندگی لاکچری و ماشین میلیاردی پوریا پورسرخ + عکس همسرش


 

حالا هم ۳۰ درصد ارزش سهام عدالت کم شده و هم این ارقام به صورت خرد واریز شده است.

 

در مرداد ماه و پیش از آغاز روند کاهشی شاخص کل در بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی تا رقم ۲۰ میلیون تومان پیش رفت و بسیاری از سهامداران در روزهای اوج قیمت درخواست فروش سهام عدالت خود را ثبت کرده‌اند.

 

سهام عدالت تا روز ۱۵ مهر ماه بیش از ۳۰ درصد معادل هفت میلیون تومان از ارزش خود را از دست داده است. از آنجایی که پول فروش سهام عدالت مطابق روز فروش محاسبه می‌شود، سهامداری که در نیمه دوم مرداد ماه درخواست فروش ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را داده‌اند انتظار دریافت ۱۲.۵ میلیون تومان را دارد اما طبق آخرین نرخ سهام عدالت به‌ازای فروش ۶۰ درصد حدود ۸.۴ میلیون تومان برایشان واریز می‌شود.

 

خبرداغ  : واکنش مردم به خیانت همسر کیمیا علیزاده طوفان به پا کرد + عکس

 

سهام عدالت در کدام کارگزاری فروخته می‌شود؟

«کارگزاری مفید دیروزبعد دوماه دوازده هزار واریزکرد امروز ششش هزارتومان»

 

«کارگزاری بانک پاسارگاد ۲۳ هزارتومن واریز کرده است»

 

«بانک ملت بعد از سه ماه امروز ۱۲ هزارتومن واریز کرد. مگه قرار نگذاشتند واریزی های خرد و جمع کنند»

 

«کارگزاری کشاورزی برای من ۹هزارتومن واریز کرد.»

 

«بانک سپه شرمندم کرد بعد ۳ ماه دیدم زده ۹ هزار تومان برای شما ارسال شد»

 

منبع/تجارت نیوز

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه