کدخبر : 15348

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز چهارشنبه 5 آذر را با ما دنبال کنید .... ....

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | چهارشنبه 5 آذر | 99/9/5

 

 

 


نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | پنجشنبه 6 آذر | 99/9/6


 

خبرداغ : ویدیوی لورفته از رقص بد حجاب سحر قریشی جنجالی شد + فیلم لورفته

 

 

معامله‌گران سکه فروشنده شدند / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 5 آذر 99

دیروز سکه ۳۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۵ آذر چقدر بود؟

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز سه شنبه ۴ آذر با 49,400 تومان کاهش، یک میلیون و 63 هزار و 400 تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: طلای جهانی روز گذشته با افت جدی قیمت مواجه شد و در زمان تنظیم این گزارش (ساعت 16 روز سه‌شنبه) هر اونس طلای جهانی با افت 8/ 2 درصدی، 1810 دلار دادوستد شد.

ساخت سومین واکسن رسمی کرونا از سوی شرکت آسترازنکا با همکاری دانشگاه آکسفورد و خوش‌بینی نسبت به توزیع سریع آن‌که گفته شده احتمالا از 14 دسامبر آغاز می‌شود، واکنش طلای جهانی را به دنبال داشت. ضمن اینکه آمارهای جدید نشان می‌دهد فعالیت‌های تجاری در آمریکا طی ماه نوامبر سریع‌ترین رشد را در بیش از 5 سال گذشته تجربه کرده که ناشی از سریع‌ترین افزایش میزان تولید از ماه سپتامبر تاکنون بوده است.

این دو موضوع در کنار آغاز انتقال قدرت از دونالد ترامپ به جو بایدن و انتخاب جانت یلن به‌عنوان وزیر خزانه‌داری، استقبال و امید سرمایه‌گذاران به ترمیم اقتصاد جهانی را افزایش داد.

افت 3 درصدی

بازار سکه در روز گذشته روند کاهشی روز‌های اخیر را ادامه داد. این بازار تحت تاثیر دو عامل قرار می‌گیرد. یکی از این عوامل طلای جهانی است. نرخ طلای جهانی در روز قبل به کف 4 ماهه خود رسید و 8/ 2 درصد افت داشت.

همزمان نرخ ارز در بازار‌های داخلی نیز افت کرد و به 25 هزار تومان نزدیک شد. دلار نیز 5/ 2 درصد افت قیمت را تجربه کرد در نتیجه بازار سکه تحت تاثیر این دو عامل افت زیادی داشت. سکه بهار آزادی در جریان داد و ستد‌های سه‌شنبه 3 درصد افت داشت و قیمت هر سکه به 11 میلیون و 400 هزار تومان رسید. بازار سکه نیز مانند بازار دلار روز‌های کم رمقی را تجربه می‌کند و تقاضا برای آن کاهش یافته است.با این حال به نظر می‌رسد تقاضای روند قیمت‌ها در نیم سکه و ربع سکه مشابه سکه نیست و آنها با اندکی افزایش رو به رو شده‌اند.

افت شدید قیمت دلار در روز سه‌شنبه موجب شد که بازیگران بازار سکه هم با قدرت بیشتری در موقعیت فروش قرار بگیرند. روز گذشته فلز گرانبهای داخلی ۳۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با نزول به زیر سطح ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به بهای ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

جدا از افت دلار، فلز گرانبهای داخلی تحت فشار سقوط اونس طلا در بازارهای جهانی هم قرار داشت. در صورتی که اونس طلا به زیر مرز هزار و ۸۰۰ دلاری هم برود و دلار در روز چهارشنبه افزایش خاصی را تجربه نکند، می‌توان انتظار داشت که سکه حتی تا نزدیکی مرز ۱۱ میلیون تومانی هم افت کند. آنچه مسلم است بازیگران بازار سکه روز سه‌شنبه مقاومت زیادی کردند که قیمت دچار سقوط سنگینی نشود.

باید دید ریسک خرید سکه بازان در روز چهارشنبه جواب خواهد داد یا سکه به سطحی برخواهد گشت که در تمام طول پاییز تجربه نشده است. / تجارت نیوز 

 


خبرداغ : ریحانه پارسا عکس همسرش در ترکیه را منتشر کرد + عکس دونفره
 


 

 

قیمت سکه و دلار در بازار امروز چهارشنبه ساعت 11 

 در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 60 هزار تومان، قیمت دلار 25 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 11 میلیون تومان و قیمت سکه طرح قدیم 10 میلیون و 800 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 800 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 400 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 60 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون 417 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 620 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار 25 هزار تومان، یورو 30 هزار تومان و درهم امارات 6 هزار و 810 تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه 21 مهرماه نیز روزانه 50 میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

فعالان بازار پیش بینی می کنند با ورود 50 میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود کمااینکه بعد از اجرای این سیاست طی چند روز قیمت دلار حدود 4 هزار تومان کاهش یافت.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار طی روز یکشنبه 20 مهر در صرافی‌های بانکی وارد کانال 31 هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که 18 بانک ایرانی را در لیست تحریم های ثانویه خود قرار داد.

برخلاف هفته‌های قبل از روزهای قبل بازار ارز نزولی شده است؛ سیر نزولی قیمت ها در حالی در بازار ارز از عصر چهارشنبه 14 آبان ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد که قیمت دلار با کاهش حدود 7 هزار تومانی همراه بوده و دلار از 30 هزار تومان ظهر چهارشنبه به 23 هزار تومان در صبح روز یک‌شنبه 18 آبان رسیده است.

مهمترین عامل تأثیرگذار در بازار ارز از دیدگاه فعالان حاضر در خیابان فردوسی، چشم انداز مثبت به آینده بازار است؛ از آنجایی که از ماه قبل بازار به انتخابات امریکا چشم دوخته بود و براساس نظرسنجی‌های قبل از انتخابات جهت‌گیری ارز مشخص می شد با نهایی شدن گزینه ریاست جمهوری آمریکا، سناریوهای بدبینانه برای آینده کنار رفته و بازار با امیدواری به آینده شاهد ریزش قیمت هاست.

هم‌اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با ثبات نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 25هزار و 50 تومان و قیمت خرید دلار نیز با اختلاف 1200تومانی نسبت به قیمت فروش، 23 هزار و 850 تومان تعیین شده است.

قیمت فروش یورو نیز با ثبات نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل معادل 29 هزار و 700 تومان و قیمت خرید یورو نیز 28 هزار و 500 تومان اعلام شده است.

دلار صبح روز یکشنبه در صرافی ها در کانال 22 هزار تومان قیمت خورده بود ولی در ادامه با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد بار دیگر به کانال های بالاتر بازگشت.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند./ تسنیم 

 

 


خبرداغ : بهنوش طباطبایی همسر سابق مهدی پاکدل ازدواج کرد + عکس همسرش


 

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 5 آذر 99 / قیمت واقعی سکه چقدر است؟

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: علت افت قیمت طلا کاهش چشم‌گیر انس جهانی، تولید انبوه واکسن کرونا توسط انگلستان و جدی شدن حضور بایدن در منصب ریاست جمهوری است. پیش‌بینی می‌شود با کاهش قیمت انس جهانی قیمت طلا و سکه تا آخر هفته بیشتر ارزان شود.

خبر تولید واکسن کرونا توسط انگلستان قیمت انس جهانی طلا را تحت تاثیر قرار داد و قیمت انس جهانی به طور چشم‌گیری کاهش یافت. انس جهانی طلا امروز با 59 دلار کاهش نسبت به دیروز با قیمت یک هزار و 809 دلار معامله شد، همزمان با این اتفاق، قیمت هر گرم طلا در بازار ایران هم 63 هزار تومان ارزان شد.

همچنین دلار در بازار آزاد امروز با 500 تومان کاهش با قیمت 25 هزار تومان معامله شد.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران علت افت قیمت طلا کاهش چشم‌گیر انس جهانی، تولید انبوه واکسن کرونا توسط انگلستان و جدی شدن حضور بایدن در منصب ریاست جمهوری است. پیش‌بینی می‌شود با کاهش قیمت انس جهانی طلا قیمت طلا و سکه تا آخر هفته بیشتر ارزان می‌شود.

نادر بذرافشان معتقد است با تولید انبوه واکسن کرونا قیمت انس جهانی ریخت. همین موضوع قیمت طلا در بازار ایران را به شدت تحت تاثیر قرار داد.  آنچه رسانه‌ها گزارش داده‌اند به نظر می‌رسد با تولید انبوه واکسن کرونا روند نزولی قیمت انس جهانی بیشتر خواهد شد.

نحوه تعیین قیمت طلا بر چه اساسی است؟

روز گذشته نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران با تائید این موضوع گفته بود:« با تولید انبوه واکسن کرونا قیمت انس جهانی در روزهای آینده کاهش خواهد یافت. همین موضوع قیمت طلا در بازار ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بنابراین قیمت طلا ارزان می‌شود.»

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره نحوه معاملات طلا در تهران به تجارت‌نیوز گفت: بازار طلای تهران تعطیل است و قیمت‌های اعلام شده بر مبنای قیمت دلار و انس جهانی محاسبه می‌شود.

افت چشم‌گیر قیمت سکه

بذرافشان در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار با کاهش 64 هزار تومانی با نرخ یک میلیون و 64 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید نسبت به دیروز با افت 400 هزار تومانی با قیمت 11 میلیون و 450 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با افزایش 150 هزار تومانی با قیمت شش میلیون و 150 هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه هم با افت 150 هزار تومانی با قیمت چهار میلیون و 150 هزار تومان معامله شد و سکه گرمی با 70 تومان کاهش با قیمت دو میلیون و 450 هزار تومان فروخته شد. در حال حاضر قیمت واقعی سکه 10 میلیون و 500 هزار تومان است.

 

 

پیش‌بینی قیمت دلار فردا 5 آذر / دلار ارزان‌تر هم خواهد شد

قیمت دلار صرافی ملی امروز به ۲۵۰۵۰ تومان و قیمت دلار در بازار آزاد به ۲۵۲۰۰ تومان رسیده است. روز گذشته این دو نرخ به ترتیب ۲۵۵۵۰ و ۲۵۹۵۰تومان بود. آیا فردا روند نزولی قیمت دلار ادامه می‌یابد؟

قیمت دلار صرافی ملی امروز به 25050 تومان و قیمت دلار در بازار آزاد به ۲۵200 تومان رسیده است. روز گذشته این دو نرخ به ترتیب ۲۵۵۵۰ و ۲۵۹۵۰تومان بود. آیا فردا روند نزولی قیمت دلار ادامه می‌یابد؟

کاهش سرعت تورم ماهانه، تمدید معافیت عراق از تحریم برق ایران، پیش‌بینی ارزانی طلا، گزارش آژانس درباره راستی‌آزمایی برنامه هسته‌ای ایران، جدی‌تر شدن اخبار مربوط به واکسن کرونا و جدی‌تر شدن بازگشت آمریکا به برجام هرکدام سیگنال‌های برای بازار ارز هستند که پیش‌بینی آن را نزولی ترسیم می‌کنند.

جو بایدن در حالی که دونالد ترامپ هنوز به شکست انتخاباتی خود اعتراف نکرده است، در حال چیدن تیم دولت خود است و در این میان بنا به گزارش سه نفر از افرادی که با موضوع در ارتباط هستند، آنتونی بلینکن را برای سمت وزیر خارجه در نظر گرفته است.

همچنین بنا به گفته دو تن از افرادی که صاحب اطلاع خوانده شده‌اند، جیک سالیوان، یکی از نزدیک‌ترین مشاوران هیلاری کلینتون، به‌عنوان مشاور امنیت ملی بایدن در نظر گرفته شده است. پیش از این «رون کلین» که به‌عنوان رئیس دفتر آینده بایدن انتخاب شده است، روز یکشنبه گفته بود که بایدن قصد دارد کابینه اولیه و کوچک خود را روز سه‌شنبه معرفی کند.

هم سالیوان ۴۳ ساله و هم بلینکن ۵۸ ساله در زمانی که بایدن معاون رئیس‌جمهوری بود مدتی به‌عنوان مشاور امنیت ملی برای او کار می‌کردند.

یکی از مهم‌ترین اقدامات سالیوان حضور او در مذاکرات هسته‌ای با ایران در سال ۲۰۱۳ بوده است. به ادعای آسوشیتدپرس از سال ۲۰۱۳، وی با مقامات ایرانی در ارتباط بوده و نقش قابل توجهی برای دولت باراک اوباما در انعقاد برجام داشته است. سالیوان در عمان و ژنو بارها با مقامات ایرانی دیدار داشته و از وی به‌عنوان یکی از معماران برجسته برجام یاد می‌شود.

به جز خبر بازگشت حامیان برجام به کاخ سفید، پیش‌بینی نزولی ماندن قیمت طلا نیز سیگنال منفی برای بازار ارز محسوب می‌شود.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز گفته است: علت افت قیمت طلا کاهش چشم‌گیر انس جهانی، تولید انبوه واکسن کرونا توسط انگلستان و جدی شدن حضور بایدن در منصب ریاست جمهوری است. پیش‌بینی می‌شود با کاهش قیمت انس جهانی قیمت طلا و سکه تا آخر هفته بیشتر ارزان شود. // تجارت نیوز 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه