هواشناسی| هواشناسی تهران

هشدار هواشناسی به تهرانی‌ها | از نزدیک‌شدن به رودخانه‌های درون‌شهری خودداری کنند

هشدار هواشناسی  به تهرانی‌ها | از نزدیک‌شدن به رودخانه‌های درون‌شهری خودداری کنند
کدخبر : 52863

در محل‌های از پیش تعیین‌شده اکیپ‌های ثابت پیاده و خودرویی مستقر شده‌اند تا از هرگونه آب‌گرفتگی و یا آب‌افتادگی احتمالی که منجر به سختی تردد شهروندان یا خودروها شود، جلوگیری کنند.

هواشناسی یا مترولوژی ، علمی است که به بررسی و پیش‌بینی شرایط جوی در آینده می‌پردازد. هواشناسی شامل بررسی اجزای جوی مانند دما، رطوبت، باد، فشار هوا، ابر و باران است. هواشناسی از داده‌هایی که از قبل درباره شرایط جوی جمع آوری شده است، استفاده می‌کند و با تحلیل و تفسیر آن‌ها، به پیش‌بینی شرایط آینده می‌پردازد. هواشناسی برای بسیاری از صنایع اهمیت دارد، از جمله حمل و نقل، کشاورزی، انرژی، ورزش و تفریحات خارجی. همچنین، هواشناسی برای تصمیم‌گیری‌های مهمی مانند تقسیم سود و زیان در بورس، مدیریت پروازهای هواپیما، تعطیلی مدارس و غیره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

شهرداری منطقه 5 در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به ابلاغیه‌های صادره و پیش‌بینی اعلامی از سوی سازمان هواشناسی، بارش‌های شدید بهاری به‌همراه کاهش محسوس دمای هوا در تهران رخ می‌دهد و لذا ما حسب وظیفه در آمادگی کامل هستیم.

همچنین در محل‌های از پیش تعیین‌شده اکیپ‌های ثابت پیاده و خودرویی مستقر شده‌اند تا از هرگونه آب‌گرفتگی و یا آب‌افتادگی احتمالی که منجر به سختی تردد شهروندان یا خودروها شود، جلوگیری کنند.

لذا با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی و کاهش محسوس دما، شهروندان از نزدیک شدن به مسیل‌ها و رودخانه‌های درون‌شهری و اطراف آن به‌دلیل سیلابی شدن جداً خودداری کنند.


 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی