قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلای 18 عیار

قیمت طلا همه را خوشحال کرد | قیمت طلا امروز 26 فروردین 1402

قیمت طلا همه را خوشحال کرد | قیمت طلا امروز 26 فروردین 1402
کدخبر : 53604

قیمت طلا امروز 26 فروردین 1402 را در این خبر مطالعه کنید

قیمت طلا و قیمت سکه امروز تا این لحظه مسیر کاهشی را پشت سر گذاشته‌اند. در لحظه نگارش این گزارش قیمت طلا و سکه ۱۰۰ هزار تومان کاهش داشت. تا این لحظه امروز کاهش قیمت طلا با شیب بیشتری در مسیر کاهشی قرار گرفته است. قیمت طلا نسبت به هفته گذشته بازار را تکان داد. برای خرید قیمت طلا نیاز است بازار را تحلیل کنید.

سکه امامی در نیمه کانال 31 میلیون تومان نوسان دارد و در لحظه تنظیم این گزارش، قیمت طلا (18 عیار) نیز دومیلیون و ۵۲۹ هزار و 400 تومان اعلام شده است. این در حالی است که نرخ بازگشایی طلا دو میلیون و ۵۵۶ هزار100 تومان بوده است. طلای دست دوم نیز اکنون حدود دو میلیون و ۴۹۵ هزار تومان قیمت دارد.

با توجه به وابستگی شدید بازار فلز زرد به قیمت دلار در هفته‌های گذشته برای تعیین روند قیمت طلا و سکه باید چشم انتظار بازار ارز بود. این در حالی است که کارشناسان اقتصادی طی هفته جاری را بازار آرامی برای دلار می‌دانند. البته این در شرایطی است که تمام مولفه‌های موثر بر قیمت دلار در شرایط باثباتی باشد. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد با وجود آرامش در قیمت دلار،  بازار طلا و سکه نیز هفته باثباتی را پیش‌رو دارد.

آخرین قیمت طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار  با کاهش ۰.۹۳ درصدی به ۲,۵۳۳,۳۰۰ (دو میلیون و پانصد و سی و سه هزار و سیصد ) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۲,۵۳۳,۳۰۰ -۲۳,۸۰۰.۰۰ -۰.۹۳ 11:20

۲,۵۵۷,۱۰۰ -۴۰۰.۰۰ -۰.۰۲ ۲ روز پیش

۲,۵۵۷,۵۰۰ ۶۸,۴۰۰ ۲.۶۷ ۴ روز پیش

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

قیمت طلا

قیمت سکه امامی در حال حاضر به 31 میلیون و ۵۰۱ هزار تومان رسیده است و همچنین حبابی حدود هفت میلیون و۴۳۵ هزار تومان نیز حباب دارد. قیمت سکه بهار آزادی نیز 28 میلیون و ۴۸۸ هزار تومان اعلام شده و حباب این سکه طرح قدیم نیز چهار میلیون و ۴۲۱ هزار تومان برآورد شده است.

از سوی دیگر قیمت نیم سکه  امروز 18 میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و حباب آن 6 میلیون ۸۱۵ هزار تومان است. قیمت ربع سکه به 11 میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و قیمت سکه گرمی نیز  به 6 میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده‌اند. همچنین حباب ربع سکه پنج میلیون و ۶۶۲ هزار تومان و حباب سکه گرمی نیز سه میلیون و ۷۳۸ هزار تومان رسیدهاست.

افزایش قیمت طلا خنثی شد؟

قیمت طلا

گفته می‌شود یکی از مهمترین دلایل تثبیت قیمت در کانال‌های فعلی، رفتار معامله‌گران بزرگ است که تحت تاثیر در جا زدن قیمت دلار در کنار رونق گرفتن بازار سهام، احتمالا پول‌های خود را به سمت بورس برده‌اند. با این وجود طلا و سکه به دلیل نقدشوندگی بالا و عدم کنترل دولت بر این بازار، همواره برای سرمایه‌گذاران جذاب است.

این در حالی است که برخی تحلیلگران فنی با اطمینان عنوان می‌کنند که در صورت ماندن اونس طلا بالای مرز دو هزار دلاری، افزایشی‌ها در بازار سکه قدرت خواهند گرفت. آنها احتمال صعود قیمت سکه به بالای مرز 32 میلیون تومان را نیز می‌دهند. این در حالی است که در صورت نوسان اونس طلا زیر مرز دو هزار دلار، انتظار می‌رود که میزان فروش سکه نیز در بازار داخلی افزایش پیدا کند.

با وجودی که روز پنجشنبه بازارهای مالی در حالت نیمه‌تعطیل قرار داشت، اما به نظر می‌رسد بازار طلا و سکه نسبت به دلار فعال‌تر عمل کرد و چشم به انس‌ جهانی طلا دوخته بود. این در حالی بود که قیمت سکه امامی و بهار افزایش محدودی داشت و از سوی دیگر طلا نیز کمی گران شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی