قیمت دلار | قیمت دلار آزاد | قیمت دلار امروز

قیمت دلار امروز | قیمت دلار بازار را تکان داد + جدول قیمت دلار 26 فروردین 1402

قیمت دلار امروز | قیمت دلار بازار را تکان داد + جدول قیمت دلار 26 فروردین 1402
کدخبر : 53611

قیمت دلار امروز 26 فروردین 1402 را در این خبر مطالعه کنید.

قیمت دلار امروز شنبه ۲۶ فروردین در بازار آزاد 50,955 تومان معامله شد. طی معاملات امروز دلار، بیشترین قیمت دلار  و کمترین قیمت دلار ثبت شده است. قیمت دلار ارتباط زیادی با مذاکرات بین المللی دارد. قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی دولتی را در این خبر بخوانید.

در مرکز مبادله ارز و طلا امروز شنبه ۲۶ فروردین قیمت دلار اسکناس 41,724 تومان و قیمت دلار حواله 37,931 تومان اعلام شده است. قیمت دلار در صرافی ملی امروز شنبه ۲۶ فروردین 42,094 ( نرخ خرید ) و 42,520 ( نرخ فروش ) اعلام شده است.

قیمت دلار در آینده

قیمت دلار

بازار ارز بازاری است که در آن پول ملی کشورها با یکدیگر تبادل می‌شود. نرخ تبدیل معیاری است که بر پایه آن پول رایج کشورها با یکدیگر مبادله می‌شود. وجود بازار ارز و اطلاعاتی که در آنجا جریان می‌یابد امکان انجام مبادلات بازرگانی و مالی را در نقاط مختلف جهان با استفاده از پول‌های متفاوت فراهم می‌سازد. همچنین یکی از ریسک‌های اصلی تجارت خارجی ریسک مربوط به تغییرات نرخ ارز می‌باشد.

اکثر کشورهای جهان ارز یا واحدپول ویژه خود را تعریف کرده‌اند، برخی از کشورها نیز از واحدهای پولی مهم دنیا برای دادوستدهای داخلی خود بهر می‌گیرند، در حال حاضر به غیر از ایالات متحده آمریکا، 27 کشور دیگر نیز دلار آمریکا را به عنوان واحد پول خود انتخاب کرده‌اند. از جمله این کشورها می‌توان به زیمبابوه، پرتوریکو، جامائیکا و... اشاره کرد. در مبادلات اقتصادی بین‌المللی از ارزهای مهمی چون دلار یا یورو استفاده می‌شود. در ایران ارز به مفهوم واحد پول سایر کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین و پرکاربردترین ارزها در بازار ایران دلار آمریکا، یورو، یوآن چین، درهم امارات و لیر ترکیه است. این ارزها بخش عمده داده و ستد بازار ارز ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

قیمت دلار امروز شنبه 26 فروردین 1402

قیمت دلار

دلار در بازار آزاد با افزایش ۰.۰۲ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۴۱,۷۲۴ تومان معامله شد.دلار در صرافی ملی در بازار امروز نسبت به ۲ روز پیش، با ۰ تومان بدون تغییر، ۴۲,۵۲۰ تومان نرخ گذاری شد.دلار در بازار متشکل در بازار ۵۳ روز پیش نسبت به ۵۴ روز پیش، با ۳۲۱۱ تومان کاهش، ۴۱,۵۴۹ تومان نرخ گذاری شد.دلار در سامانه سنا با بدون تغییر ۰ درصدی نسبت به ۵۵ روز پیش، ۳۰,۴۱۶ تومان معامله شد.دلار کانادا در بازار امروز نسبت به ۲ روز پیش، با ۲۶ تومان افزایش، ۳۱,۲۲۲ تومان نرخ گذاری شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه